Ostatnie spotkanie nigdy się nie powtórzy...

kliknij aby przejść do Kreatora E.Grami

Pomagamy pamiętać 

Tablice pogrzebowe koncentrują na sobie uwagę uczestników ceremonii pożegnania. Dbamy, aby ich wykonanie było perfekcyjne. Zajmujemy się tym od 1997 roku. Jako pierwsi w Polsce rozpowszechniliśmy aluminiowe tablice w kolorze złota i srebra.

Początkowo zaopatrywaliśmy w gotowe tabliczki pogrzebowe. Odbiorcami były zakłady pogrzebowe na terenie Warszawy i Górnego Śląska. Jednocześnie pracowaliśmy nad możliwością ich samodzielnego wykonywania przez firmy w całej Polsce. 

Zwieńczeniem pracy było stworzenie systemu do wykonywania napisów pogrzebowych na tablicach, klepsydrach i obrazkach. W 2010 roku został opatentowany nasz pomysł w postaci przyrządu do wykonywania tabliczek pogrzebowych. E.GRAMI jest jego jedynym licencjodawcą.

 Artykuły pogrzebowe z wizerunkiem zostały włączone do naszej oferty wiele lat temu . Pragniemy upowszechniać możliwość opisu mogiły za pomocą obrazu.  Obecnie wykonujemy tablice grobowe w całości wypełnione podobizną zmarłej osoby.

Do naszej kolekcji dołączył też relikwiarz MEMORO z wizerunkiem osoby zmarłej. Za jego stworzenie przyznano nam nagrodę podczas imprezy Targi NECROEXPO 2007. Był też eksponowany podczas Targi FUNERAIRE w Paryżu, w tym samym roku.

Z wizerunkiem związana jest także Klepsydra Pamiątkowa. Poza tradycyjnym obrazkiem religijnym zawierać możne portret zmarłej osoby. Stanowi to ostatnią i niepowtarzalną pamiątkę z uroczystości pożegnania. Niesie ze sobą znaczny ładunek emocji.

 

 

Portrety na płótnie są kolejnym krokiem ku eksponowaniu wizerunku w uroczystości pogrzebowej. W naszym zamyśle mają ocieplać chwile rozstania. Uwidoczniona tam twarz bliskiej osoby staje się faktycznym odnośnikiem myśli w celebracji rozstania. 

Ich wyjątkowością jest wystawienie na sztaludze, w postaci obrazu naciągniętego na blejtramie malarskiej.  W przeciwieństwie do fotografii nie pokrywa ich szkło odbijające światło. Są wodoodporne i mogą być wykorzystane podczas każdej pogody. Są doskonale widoczne z daleka.

Portrety funeralne przyczyniają się do zmiany charakteru ceremonii pogrzebowej. Coraz częściej uroczystość ta odbiega od ustalonych standardów. Pożegnanie bliskiej osoby staje się okazją do coraz bardziej indywidualnego wyrażania uczuć.

 

 

Roman Kłosowski
Roman Kłosowski

Prezentujemy się

Targi Funeralne od dawna są miejscem naszych prezentacji. Uczestniczyliśmy w wielu z tych wydarzeń w Polsce i za granicą. Zachowaliśmy stamtąd dużo dobrych wspomnień. Szczególnie z uczestnictwa w Funeraire Paris w 2007 roku. Tam zetknęliśmy się ze światową ligą branży. Z przyjemnością odnotowujemy fakt, że teraz, tę ligę reprezentuje nasz polski rynek.

Poniżej prezentujemy nasze trofea targowe:

 

Necroexpo 2024

NAJLEPSZY PRODUKT

którym uznano KREATOR FUNERALNY, program do obsługi graficznej w firmie funeralnej. Program oparty o funkcjonalności Corela Draw pozwala tworzyć i archiwizować unikalne dla firmy szablony tablic, klepsydr i obrazków.

Necroexpo 2022

PRODUKT TARGÓW

którym uznano PORTRET POGRZEBOWY. PIĘKNA HELENA, to najnowszy projekt E.GRAMI.  Dedykowany dla osób oczekujących pełniejszej formy oprawy ceremonii pożegnania. Jest nim duży, wyrazisty obraz wykonany na płótnie.

TOP DESIGN STOISKA

wykonanego w formie: GALERIA SZTUKI. Zwiedzający mieli możliwość zapoznania się tam z różnymi formami portretów pogrzebowych. Do tego przedstawiliśmy kolejne etapy ich tworzenia – od zamówienia do dostawy.

25 LAT W BRANŻY

cieszy szczególnie. Od początku E.GRAMI, MINĘŁO ĆWIERĆ WIEKU. To daje ponad 788 400 000 sekund, które łączyły nas z ludźmi, tematyką i klimatem środowiska. To dało znaczący kapitał dla tworzenia naszej branży.

Tu pracujemy

Biuro E.GRAMI jest przyjazne dla pracowników i naszych gości. Klimatyzacja zapewnia miłą temperaturę a rekuperacja dostarcza świeże i czyste powietrze przez cały rok. Magazyny i miejsca produkcji usytuowane są z dala od biura. Sprawia to, że możemy w pełni koncentrować się na pracy bieżącej i obsłudze Klienta.

BIURO

leży w centrum Górnego Śląska. Autostrada  A4 jest 3 kilometry stąd. Łatwo do nas trafić.  Parking dla gości jest tuż przy wejściu. Budynek nie ma barier architektonicznych.

DOBRA KAWA

to nasza propozycja na relaks i zaczątek miłej rozmowy.  Chętnie witamy gości. Służymy pomocą i wsparciem dydaktycznym. Wstąp do nas. Zawsze jesteś mile widziany.

TROSKA O ŚRODOWISKO

jest na miarę naszych możliwości. W ogrodzie posiana jest łąka. Przez całe lato kwitną tu kwiaty dla pracowitych pszczół a nasiona są pożywieniem dla ptaków. Zielone kłącza dostarczają do atmosfery tlen.

Historia

Poniżej mogą się Państwo zapoznać z kalendarium, w którym przedstawiamy rozwój naszej firmy i jej osiągnięcia. Zapraszamy do lektury!