011 Cmentarz z ludzkimi twarzami

CMENTARZ  Z  LUDZKIMI  TWARZAMI

Wchodzisz na cmentarz i widzisz ludzkie twarze zamiast napisów. Nie czytasz – Janusz Nowacki, tylko widzisz twarz Janusza. Tak samo, nie czytasz – Zofia Nowacka tylko widzisz twarz Zofii. Szczególne wrażenie robi kwatera z nowymi nagrobkami. Zamiast spotkania z krzyżem, opisaną tabliczką i drewnianą obudową, dochodzimy do wizerunku bliskiej osoby. To sprawia, że mogiła jest wyróżniona spośród wszystkich wokół. Widok bliskiej twarzy jest o niebo milszy niż patrzenie na zestawy liter. 

Czy tak byłoby lepiej niż teraz? Nie wiadomo. Ale na pewno są tacy, którzy wolą obcować z wizerunkiem niż z napisami. Od kiedy metoda umieszczania fotografii na całej tablicy pogrzebowej stała się łatwo dostępna, znajduje coraz więcej chętnych aby to zrobić. 

Wykonanie jest szybkie i nie wymaga specjalnych umiejętności. Możesz to sprawdzić osobiście. W dniach 25 i 26 maja na FUNERAL FORUM w Poznaniu, pokażemy prostą metodę, która w kilku krokach pozwala umieścić fotografię na całej powierzchni tablicy pogrzebowej. Zapraszam serdecznie.  

 18.05.19_WP_Art._011_Mężczyzna_   18.05.19_WP_Art._011_Kobieta_